SPA winne... odprężenie niewinne
Wino – prawdziwy napój bogów, który uwodzi ludzkość już od czasów antycznych. Jednak to nie jedyny produkt powstały z winorośli, który ma w sobie magię. Dobroczynne właściwości winogron znane są już od starożytności. Dojrzałe grona, bogate w kwasy owocowe, polifenole, minerały i witaminy to doskonała baza dla zabiegów pielęgnacyjnych.
Poznajcie ukryty w winie sekret piękna i jego wpływu na urodę.
Winoterapia to raj dla zmysłów i dla ciała!
W Winnym Dworku znamy wszystkie sposoby delektowania się winem. W ofercie znajdą Państwo oparte na bazie winogron zabiegi, rytuały na twarz i ciało, które stanowią idealne rozwiązanie w przypadku skóry odwodnionej i zmęczonej. Zawarte w winie polifenole doskonale sobie radzą w walce z wolnymi rodnikami, hamując proces starzenia się skóry. Poprawiają również mikrokrążenie i intensywnie nawilżają, dzięki czemu skóra odzyskuje piękny koloryt i naturalny blask. Owoce winorośli i wino to także prawdziwa skarbnica witamin. A dzięki makroelementom, takim jak fosfor, magnez i potas, skóra z łatwością regeneruje się i jest głęboko nawilżona. Oferowane przez nas winne kąpiele, masaże i autorskie winne rytuały to chwile prawdziwego relaksu i ukojenie dla ciała oraz zmysłów.
„Prosimy o przybycie do Strefy Spa 5 minut przed umówionym zabiegiem w celu uniknięcia opóźnień, aby zwiększyć efektywność Państwa zabiegów zalecamy unikanie obfitych posiłków na godzinę przed planowanym zabiegiem, oraz poinformowanie pracownika Spa o zażywanych lekach, przebytych chorobach, ciąży I ewentualnych przeciwwskazaniach.
W przypadku odwołania rezerwacji bądź zmiany terminu prosimy o powiadomienie recepcji hotelu z minimum dwugodzinnym wyprzedzeniem, co pozwoli nam na bezkosztową anulację zabiegu. Za usługi odwołane później niż na 2 godziny przed ich planowanym rozpoczęciem pobierana będzie opłata w wysokości 40% wartości zamówionych usług. Jeżeli rezerwacja nie została odwołana lub zmieniona, pobierana będzie opłata w wysokości 70 % wartości
zamówionych usług.
Przed każdym wejściem do sauny fińskiej i parowej należy wziąć szybki prysznic oraz wytrzeć się ręcznikiem, aby oczyścić swoje ciało. To samo dotyczy włosów. Mokre włosy w saunie mogą ulec zniszczeniu. Należy zdjąć wszelką biżuterę w celu uniknięcia poparzeń.
Do sauny zaleca się wejść w ręczniku , jednak najlepiej korzystać z niej nago.
Najlepsze efekty daje pobyt w saunie przez 8-15 minut jednorazowo. Takie korzystanie z sauny jest najwydajniejsze i najbezpieczniejsze dla organizmu.
Takich sesji można wykonać trzy. Pomiędzy każdym wyjściem i wejściem należy wziąć zimny prysznic i dokładnie się osuszyć. Po sesjach w saunie należy wypić około litra wody lub soku.”
- choroby skóry (szczególnie o przebiegu ropnym, z owrzodzeniami)
- cera naczynkowa
- miesiączka (po konsultacji z lekarzem)
- ciąża
- cukrzyca
- nadczynność tarczycy
- ostre stany reumatyczne
- infekcje górnych dróg oddechowych: przeziębienie, grypa, ostry stan astmatyczny
gorączka - niewydolność układu krążenia, miażdżycowe stwardnienie tętnic, zakrzepowo-zatorowe zapalenie tętnic, nadciśnienie tętnicze i inne choroby związane z układem krążenia (w tym hemofilia i inne skłonności do krwotoków), żylaki
- ostre stany zapalne
- czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- kamica nerkowa
- ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba)
- choroby ośrodkowego układu nerwowego
- nadużywanie alkoholu i narkotyków
- pierwszy miesiąc po operacji lub zabiegu
- osoby posiadające implanty np. endoproteza stawu biodrowego
- choroby: weneryczne, nowotworowe, epilepsja, jaskra, daltonizm (wskazana jest konsultacja z lekarzem).